çizgiler
Sohbet Nerede? Hemen Burada.
En Kaliteli ve Güzel Sohbet Tabi ki Fixsohbet.Net'de
Sohbet,e Başlayın

Sohbet odaları

İnternette Sohbet Yapılan Site

alt isim

İnternette sohbet yapılan site olduğumuz için tanışma aracıyız. İnternetin kullanılmasının yaygınlaştığı ilk andan itibaren dünya üzerinde birbirine bağlanan bilgisayarlar arasında birbirini tanıma ve keşfetme ihtiyacı, özellikle karşı cinse duyulan merakın giderilmesi gibi konular internet kullanımının özellikle son 10 yılına damga vurmuştur. İnternet kullanıcıları gerçek yaşamlarında kendilerini soyutladıkları ne varsa, bunu sohbet siteleri kullanımıyla aşma yoluna gitmişlerdir. Bunun yanında bilgiye ve veriye ulaşma kolaylığının, karşı cinse ulaşma konusunda kullanılması da internet üzerindeki sohbet sitelerinin popülerliklerini bir an bile kaybetmemelerine yol açmaktadır. Hepsinin yanında internet ve sohbet siteleri birer deşarj olma araçlarıdır.

Altın yumurtlayan tavuk:

İnsanların kuruldukları anlardan itibaren sohbet sitelerine gösterdikleri yoğun ilgi ve sitelerin özellikle reklamlardan çok iyi gelir sağlamaları her geçen gün bu tarz sitelerin artmasına ve yatırımcıların da bu sektörlere yönelmelerine neden olmuştur. Mynet de geçmiş zaman içerisinde bu sitelere yatırım yapan önemli bir şirkettir. Hatta Mynet sohbet odaları oldukça çeşitli yapıları, kolay kullanılabilir olmaları özelliklerinin ön plana çıkmalarıyla yıllarca bu sektörü parseller hale gelmiştir. Sohbet odalarının bu ilgi çekici yapısı bir üst konum olarak flört sitelerinin kuruluşuna aracı olurken, bir üst seviyede de evlilik sitelerinin kuruldukları, hatta bunların içerisinde muhafazakarlara ait yapılar olduğu da gözlemlenmiştir. Gelinen son noktada da televizyonlardaki evlilik programları oldukça dikkat çekmektedir.

Tanışmak için bir araç, ya sonra?

Muhabbet sohbet siteleri incelendiğinde en önemli özelliğinin insanların tanışmasındaki çok önemli bir araç olduğu kolaylıkla görülebilir. Bunun devamında da insanlar ilişkilerini bir üst kademeye taşıyarak bu sefer sosyal medya üzerinden konuşmaya devam etmeye çalışmaktadırlar. Tabi ki bir de görüntülü konuşma var. Hepsinin ardından gerçek hayatta görüşme kararı verildiğinde ise işler değişebiliyor. Çünkü her zaman bu konuda bir risk durumu vardır. Her ne kadar sanal dünyada insanların birbirlerinin fiziksel görünümünden ziyade duygu ve düşüncelerine değer verildiği söylense de yapılan araştırmalar görüşme aşamasında en azından ortalama bir fiziksel yapıya sahip olunmasının beklendiği sonucunu ortaya koymuştur. Ne diyelim. Chat yapmak zor zanaat! Fakat biz bunu başarmaya çalışıyoruz.

347 kez görüntülendi.

0 Yorum yorumlama

Xname

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

çizgiler