çizgiler
Sohbet Nerede? Hemen Burada.
En Kaliteli ve Güzel Sohbet Tabi ki Fixsohbet.Net'de
Sohbet,e Başlayın

Sohbet odaları

AŞK OLMAK ZAMANI ŞİMDİ

AŞK OLMAK ZAMANI ŞİMDİ

İnsanlar yaşlandıkça ne olur biliyor musunuz?

“Kırışıklar artar, beden çöker, saçlar beyazlar” diye düşünüyorsanız size AŞKOLSUN!

Tüm bu fiziksel yaşlanmaları kısmen de olsa beslenmeyle, sporla ve çeşitli estetik ameliyatlarla çözmek ya da kendini doğanın akışına bırakmak mümkün!

Aslında insanlar yaş aldıkça, hayatın getirdiği olumsuzluklar, korkular ve endişelerle gözlerinin ışığı söner!

Ve ne yazık ki hiçbir estetik ameliyat, gözlerimizdeki o pırıl pırıl bakışları, bize geri veremez.

“Yaşlanmak doğanın kanunu, paslanmak ise insanın ayıbı” sözünden hareketle, gözlerimizin ferini zamanın zulmünden koruyabilmek için ne yapabiliriz?

Çok da mümkün değil gibi mi geldi size?

AŞKOLSUN

İçimizdeki çocuğu korumak, saflığı, güveni ve cesareti her yeni doğan günle yine ve yeniden yaşamak, mucizelerin baş­ladığı yerdir oysa…
“Tecrübe hayat boyu yenilen kazıkların toplamıdır” diye he­pimizin bildiği klişe söz vardır ya, aslında ezberlediğimiz bü­yük yanlışlardan biridir o.
Hayatın sırlarını çözmek de, teslimiyet içinde var olmak da, yaşam boyu bir çocuk yüreğiyle sevebilmek de tıpkı başı­mıza gelebilecek her trajik durumdan olumlu faydalar sağla­yabilmemiz kadar mümkündür.
Yeter ki zihin hapishanelerimizdeki klişelerden, kalıplar­dan ve ego aldatmacamızdan kurtulup, şu düşünceler cehen­nemine bir dur diyebilelim!
“Tecrübe” her ıstıraptan en büyük faydayı yaratabilme sana­tıdır! Şükür ve tevekkül halinde Allah’a layık olma durumudur.
Hem bilir misiniz?
Kimse kimsenin burnunun kalkıklığına, cildinin gerginliğine, vücudunun diriliğine veya omuzlarının genişliğine âşık olmaz!
Durum böyle olsaydı dünyadaki bütün mankenlerin, güzel­lik kraliçeleri ve krallarının çok mutlu aşk hayatları olurdu!!!
İNSANLAR BAKTIKLARI GÖZLERİN IŞIĞINA ÂŞIK OLURLAR… VE MAŞUKUN GÖZLERİNİN YAN­SITTIĞI MANADAKİ KENDİ GÜZELLİKLERİNE SAP- I ANIP KALIRLAR!

AŞKOLSUN” deyimi aslında bir DERVİŞ selamıdır…
Yüce Yaradan’ın her an bizimle ve aslında yaşanan her olayın bizim hayrımıza olduğunun tezahürüdür!
Hayatta hiçbir şeyin AŞK’tan daha önemli olmadığının sözü­dür… Zira AŞK Allah’ın ta kendisidir… O en büyük sevgilidir…
Hani sevgilinizin gözlerinin içinde kaybolduğunuz an, çevrenizi saran bir titreşimsel enerji hali vardır ya, ruhunuzu, zihninizi, bedeninizi ve gözlerinizi kör eden, işte Allah tam da o noktada tüm varlığını hissettirmektedir.
Zihinsel ve düşünsel körlükle gönül gözü açılır ve renk­ler daha canlı, hayat daha güzel, ışık daha bir parlak gelir insana. Bir çocuğun yediği çikolatanın hazzını hissedersiniz ruhunuzda. Ya da yine bir çocuğun umarsızca tırmandığı bir ağaçtaki deli cesareti. Hiçbir şey umurunuzda olmaz zira AŞK sizi sardığında, hiçbir şeye ihtiyacınız da kalmaz üstelik…
Benim yolum AŞK yolu… Gözlerim pırıl pırıl! Tabii ki lıenim de başımdan birçok hastalık, olumsuz durumlar, ba­şarısızlıklar geçti ve yine de geçmeye devam edecek… Ama şunu çok iyi biliyorum ki yüreğimdeki AŞK gücü ve tüm itilalarımdaki “Allah’ım içimdeki çocuğu öldürme” niyetimle olumsuz olan birçok şeyi olumluya çevirebiliyorum. Çevrile­medik her şeye de “hayır” olarak bakıyorum.
Pollyanna mıyım?
I layır, benim de hüzünlerim, düşüşlerim var. Ama neşe­lenme geri dönüşüm ve küllerimden yeniden doğuşum daha hızlıdır. Tıpkı ağlayan bir çocuğun bir anda olan biteni unutup yeniden gülebilmesi gibi…

Gücümü yüreğimdeki AŞK’tan aldığımdan ne iltifatlar sevindirir beni, ne de hakaretler kendimi kötü hissettirir! İki durumda da sessizce gülümser ve karşımdakinin gözlerinin içine bakarım. Birinde teşekkür eder, diğerinde de “Hoşça kal!” der veda ederim. Asla kin tutmam, zira bilirim ki en büyük intikam bağışlamaktır!
Klişe düşünceler insanoğlunu sığlaştırdı. Ben AŞKOLSUN kitabımla okuyucularımı aşkla, hayatla ve hatalarımızla yeniden yüzleştirmeyi amaçladım. Doğru bildiğimiz, kanıksadığımız, düşünmediğimiz hayata dair birçok şeyi bir kez de bu bakış açısıyla bakın diye sorgulatmak istedim.

Saptamalarım, tezlerim ve önerilerimle gözlerinizin ışığını bir nebze de olsa parlatabilmeye ve hayatın gönülden çok daha iyi yaşanılabilen bir yer olduğunu hatırlatabilmeye çalıştım bu kitapla… Becerebildim mi, karar sizin.

AŞKOLSUN’la sadece tek bir kişinin bile bakış açısını genişletebilirsem eğer, kitap amacına ulaşmış demektir. Zira hayat bir kişiye dokunmakla başlar…

Acı eylemsizlikten doğar, mutluluksa devrimdir…

Unutmayın, suya atılan küçük de olsa bir taşın sebep olduğu dalgalar size muhakkak döner!

Allah’ım üzerimdeki nurunu daim kıl!

2.560 kez görüntülendi.

0 Yorum yorumlama

Xname

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

çizgiler